<< Zpět do přehledu

Z Patagonie do horkého Thajska – promítání – 24.2.2018

V sobotu 24. února se zasedací místnost Obecního úřadu v Křenovech proměnila v promítací sál. O svoje nevšední zážitky z cest se přišel podělit pan Pepík Pátý a Lenka a Franta Volkmnannovi.
Cestovatel, dobrodruh a dobrý kamarád Křenovských se skvěle ujal role předskokana. Krásné fotky z oblasti chladné Patagonie zapříčinily cestovní horečku a tak nebyl problém se přenést až na druhou stranu zeměkoule do oblasti horkého Thajska. Plánovaná telekonference s kamarády žijícími v Thajsku proběhla s menšími technickými problémy. A tak se přítomní museli spokojit pouze s obrazem a gesty Stefana a jeho manželky Wipy.

Poutavé vyprávění o Thajsku s promítáním fotografií částečně odhalilo tuto exotickou zemi. A to z pohledu cestovatele, který měl možnost se dostat mezi tamní běžné lidičky a nasávat atmosféru asijské kultury. Velmi zajímavé bylo vyprávění o náboženských rituálech a dalších zvyklostech, které jsou nám Evropanům vzdálené. A tak není divu, že si ve spojitosti s Thajskem po této besedě přítomní vybaví usměvavé lidičky, kořeněné chutné jídlo, rýžová pole a slony.

Na závěr byla všem pro dokreslení atmostéry podávána tradiční rýžová polévka se speciálním thajským kořením. Ta zahřála nejen na těle, ale i na duši a ve hřejivé atmosféře se nesl i celý zbytek večera.
Děkujeme Stefanovi a Wipě, že nám umožnili nahlédnout do thajské rodiny, poznat odlišný život a zamyslet se nad ním. Dále pak poděkování patří Pepíkovi Pátému, který v mrazivém počasí dorazil na kole Favorit a nesl svoji kůži na trh. Tradičně děkujeme také fotografovi Karlu Waldhasovi a všem, kteří přišli a pozorně naslouchali.