<< Zpět do přehledu

Vyhlášení soutěže vesnice roku – Pačejov – 17.8.2019

Cílem soutěže je povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova. A jak zmínil hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, venkov není jenom krásná příroda, malebné vesničky, klid a odpočinek, jak si mnoho lidí představuje. O přírodu a okolí je nutné se starat. udržovat život v obci, pečovat o domy a zahrady je starost lidí, kteří na venkově žijí. A přesto, že to není vždycky idylka, musí dojíždět za prací nebo vozit svoje děti do školy desítky kilometrů, k lékaři, na velké nákupy se bez auta také neobejdou, práce kolem domu vlastně nikdy nekončí, tak by nikdo z nich jistě neměnil.

Krajská hodnotitelská komise zvolila Vesníci roku pro rok 2019 obec Pačejov. Pačejov se stal zároveň místem pro vyhlášení dalších ocenění. Do soutěže bylo přihlášeno 16 obcí Plzeňského kraje a obec Křenovy získala vysoké ocenění v podobě Ceny Rady Plzeňského kraje, šek na 45 000Kč, stříbrnou pamětní medaili a mnoho dalších propagačních materiálů obce Pačejov. Starostka obce si radost z výhry užívala spolu s početnou delegací občanů a dětí z Křenov. Je to velká motivace do další práce, která má jistě smysl.

Fotodokumentaci Josefa Váchala naleznete v příloze, pro fotogalerii Karla Waldhanse klikněte zde. Pro podrobnější výsledky soutěže klikněte zde.