<< Zpět do přehledu

Velká doktorská pohádka – premiéra – 16.2.2019

Divadelní spolek Sklerotik z Křenov uvedl v sobotu 16. 2. 2019 divadelní hru s názvem Velká doktorská pohádka. V prkna, která znamenají svět se proměnila zasedací místnost Obecního úřadu v Křenovech. Po zhruba třech měsících zkoušení a pilné práce spatřilo křenovské divadlo světlo světa. 
Důvod snažení několika nadšenců byl prostý – udělat radost sobě, svým kamarádům, přátelům a známým. Během zkoušek vytvořili herci skvělý tým, partu, která dokázala táhnout za jeden provaz. A na výsledku to bylo znát.

První představení ve formě generální zkoušky začalo brzy odpoledne. Křenovské ochotníky přišla podpořit řada místních občanů, ale i kamarádi se sousedních vesnic. Večerní premiéra pak přilákala další divadelní příznivce, někteří byli i dvakrát. O úvod se postarala vypravěčka Vlasta, která mluveným slovem uváděla jednotlivé scény. Loupežníci pak vystrašili svým zjevem nejenom děti, ale i dospělé diváky. Na své si přišli i příznivci tance, a to zejména orientálního. To když se kolem sultána začaly vlnit dvě svůdné tanečnice v nádherných kostýmech. Velmi propracované byly i divadelní rekvizity, a tak se kromě tabule ve školním konventu na scéně objevila i palma a velbloud dvouhrbý. Nechyběly ani jedlé doplňky, falešné kuřecí stehno a chleba s tvarohem, což přivítali zejména herci hladoví. Vtipná choreografie a známé filmové písně vhodně doplnily celou divadelní pohádku. A jak už to v pohádkách bývá, vše dobře dopadlo. Nemocná princezna se nejen uzdravila, ale i zamilovala a z mladého loupežníka se stal vzdělaný mládenec.

Ovace nebraly konce a velký potlesk zněl dlouho sálem. Oslavám Křenováci rozumí, proto po představení následovala „Back-Stage-Party“, která se protáhla až do ranních hodin. Po tomto úspěšném představení se můžeme těšit na další veselé hry a role křenovského ochotnického spolku. V příloze naleznete fotky – autor Libor Váchal.