<< Zpět do přehledu

Turistický výlet za poznáním obce Břasy – 28.10.2019

V pondělí 28. října vyrazili Křenováci a jejich kamarádi na turistický výlet za poznáním obce Břasy. Počasí přímo nabádalo k výletu do přírody. Perfektně logisticky připravený přesun nemohl být naplánován lépe a tak se skupina během okamžiku přesunula vlakem z Křenov do obce Břasy – Stupno.

Paní matrikářka a místostarosta obce tentokrát v roli průvodců očekávali turisty na nádraží a po vřelém přijetí provázeli skupinu nejzajímavějšími místy v obci. Po návštěvě novorománského kostela sv. Vavřince s vysokou věží se skupina dospělých a dětí vydala naučnou stezkou „Po stopách důlní činnosti na Břasku“ kolem bývalého barokního zámečku Hochperk a mísních rybníků až na rozhlednu Na vrchách. Její stavba byla dokončena a rozhledna byla poprvé otevřena pro veřejnost v roce 2013. U vchodu je informační tabule a na vyhlídce popisy obzoru. Při příznivém počasí je vidět Šumava a Český les. Rozhledna je 15 metrů vysoká, má příjemné stoupání a otevřena je celoročně.

Skupina se dále ubírala podzimní přírodou s padajícím listím a usínajícím sluncem k místní restauraci, kde byl připraven pozdní oběd. Celá trasa měřila asi 10 kilometrů a bez problémů ji všichni zvládli. Velké poděkování patří oběma průvodcům, kteří byli velmi profesionální a svým poutavým vyprávěním dokázali zaujmout. Na přípravě fotodokumentace se podílel Pepa Váchal.