<< Zpět do přehledu

Turistický výlet na Krkavec – 21.10.2018

Cech horšovskotýnských cyklistek ve spolupráci se sborem dobrovolných hasičů v Křenovech pořádal v neděli 21. října turistický výlet na rozhlednu Krkavec. Počasí přímo nabádalo k výletu do přírody. Perfektně logisticky připravený přesun nemohl být naplánován lépe a tak se skupina během hodiny a půl přesunula pomocí vlaku a tramvaje z Křenov do Plzně – Bolevce.

Skupina dospělých a dětí se během okamžiku ocitla venku z města a ubírala se kolem boleveckých rybníků a kolomazné pece k cíli na vrchol s rozhlednou Krkavec. Ta je původní a její stavba byla dokončena a rozhledna byla poprvé otevřena pro veřejnost v roce 1901. Je postavena z kamene a cihel. Její výška je 18,2 metrů. Vnitřní kamenné schodiště je také původní a má 98 schodů. Schodiště ústí na první kruhový ochoz, přesahující okolní stromy, ze kterého je krásný výhled na plzeňskou kotlinu a okolí. Po železném žebříku je z prvního ochozu přístupný druhý vrcholový kruhový ochoz s ještě lepším výhledem.

Skupina se dále ubírala podzimní přírodou s padajícím listím a usínajícím sluncem až na konečnou tramvaje Plzeň – Košutka. Odtud pak se opět turisté přemístili městskou dopravou do centra Plzně.
Zakončení výletu bylo provedeno v minipivovaru U pašáka. Po dobrém občerstvení pak skupina navštívila také kostel sv. Bartoloměje s vyhlídkovou věží, která je nejvyšší v České republice.
Celá trasa měřila asi 10 kilometrů a bez problémů ji všichni zvládli. Skupina byla rozmanitá, tvořili ji nejen dospělí, ale i několik dětí. Všichni měli radost, že udělali něco pro své zdraví a nemusí sedět doma u televize. Na přípravě fotodokumentace se podílel Pepa Váchal a Karel Waldhans.