<< Zpět do přehledu

Rybářské závody – 27.4.2019

Asi 33 tichých bláznů se sešlo v sobotu 27. 4. 2019 na požární nádrži v Křenovech. Nutno říci, že tu bylo už od oběda pěkně rušno. Ve 13.30 hodin se klidná hladina rozvlnila nahozenými splávky a návnadami. I letos se závody konaly odpoledne a počasí bylo typicky aprílové. Modou oblohu v závěru vystřídal déšť. Ale rybáři jsou tvorové odolní a tak většina vydržela až do konce.

Nejchutnější návnady připravil pan Radek Žižka, který i přes těžkou konkurenci zvítězil. Z domácích rybářů si nejlépe vedl Libor Váchal, který skončil na krásném 7. místě. Závody již tradičně zajišťoval místní Sbor dobrovolných hasičů pod vedením porybného Václava Vostrackého a za pomoci Martina Hösla a dalších členů sboru, bez kterých by to nešlo. Ať už to byli měřiči, děvčata ve stánku nebo technická četa, která posekala a uklidila okolí požární nádrže.

Během odpoledne bylo zajištěno občerstvení – seriózní catering, nechybělo pivo ani klobásy. Grilovalo se maso. Posezení u vody se protáhlo do večerních hodin. Pro všechny zúčastněné to bylo jistě příjemně strávené odpoledne a pro místní rybáře to znamenalo začátek nové sezony.