<< Zpět do přehledu

Rozsvěcování vánočního stromečku – 15.12.2018

Rozsvěcování stromečku bylo letos v Křenovech spojeno s vystoupením křenovského pěveckého sboru Bambini di Křenovy pod vedením mladé talentované zpěvačky Míši Horníkové. Proto se v sobotu 15. prosince v parčíku u kapličky sv. Václava sešla řada dospělých, ale i dětí.

V okolí kapličky bylo již vše připraveno a bohatý program mohl být spuštěn. O úvod se postaral Martin Hřebec, který troubením svolal všechny příznivce adventní pohody a svařáku. Lahodná melodie s vánočním motivem vzbudila pozornost přítomných a z kapličky jako malí andílci vystoupily děti z pěveckého sboru. Jednotný úbor v podobě bílé šálky a čepice děti vkusně sladil dohromady. Vystoupení dětí bylo velmi povedené a všechny přítomné pohladilo na duši. Na závěr děti Míše poděkovaly za trpělivost při zkouškách a předaly jí malý dáreček. Od Ježíška pak děti dostaly malou hvězdičku na památku předvánočního zpívání. Dalším bodem programu pak bylo vystoupení horšovskotýnské blugrassové skupiny. Skvělý hudebníci zaujali přítomné a ani chladné počasí neodradilo diváky, kteří si vychutnávali kvalitní muziku uchu lahodící. I o závěr se postaral trubač Martin a s jeho produkcí došlo k rozsvícení vánočního stromečku. Hvězda na špičce stromečku zářila noční oblohou a poletující vločky navodily atmosféru vánoc se vším všudy.   

U kapličky bylo možno zakoupit vánoční dekorace a keramiku, kterou vyrobili učňové z SOU Horšovský Týn obor zahradník. Podávalo se svařené víno a perníčky. Dospělí byli rádi, že se po čase zase sešli a mají si o čem povídat. Světelná dekorace jasně zářila do studeného odpoledne. Kromě svařáku všechny hřála radost a spokojenost, při které se dalo zapomenout na všechny starosti, povinnosti a bolesti. Povídání pak pokračovalo v hasičském klubu, kde byla připravena ochutnávka vepřových specialit v podání místního řezníka Martina.

Díky patří všem, kteří zapomněli na předvánoční shon a přišli pozdravit svoje sousedy.