<< Zpět do přehledu

Rozsvěcování vánočního stromečku – 14.12.2019

Rozsvěcování stromečku bylo letos opět spojeno s vystoupením křenovského pěveckého sboru Bambini di Křenovy pod vedením mladé talentované zpěvačky Míši Horníkové. Proto se v sobotu 14. prosince v parčíku u kapličky sv. Václava sešla řada dospělých, ale i dětí.

Letos poprvé navštívili Křenovy mladí farmáři z SOU Horšovský Týn – farma Horšov pod vedením zkušených učitelek odborného výcviku. A tak se připravená dřevěná ohrádka s chutnou krmí – voňavým senem a vodou zaplnila domácími zvířaty. Pozvání přijal oslík, poník a kozel Igor. Místní děti nejdříve pozorovaly zvířátka s respektem, ale po krátkém čase se osmělily a došlo i na hlazení a krmení. Od mazlení se zvířaty vyrušil děti až začátek jejich produkce.

Lahodné melodie s vánočním motivem vzbudily pozornost přítomných. Vystoupení dětí bylo velmi povedené a všechny přítomné pohladilo na duši. Na závěr děti Míše poděkovaly za trpělivost při zkouškách a předaly jí malý dáreček. Od Ježíška pak děti dostaly malý dáreček na památku předvánočního zpívání.    

U kapličky bylo možno zakoupit vánoční dekorace a keramiku, kterou vyrobili učňové z SOU Horšovský Týn obor zahradník. Podávalo se svařené víno a perníčky. Dospělí byli rádi, že se po čase zase sešli a mají si o čem povídat. Světelná dekorace jasně zářila do studeného odpoledne. Kromě svařáku všechny hřála radost a spokojenost, při které se dalo zapomenout na všechny starosti, povinnosti a bolesti. Povídání pak pokračovalo v hasičském klubu, kde byla připravena ochutnávka vepřových specialit v podání místního řezníka Martina. Díky patří všem, kteří zapomněli na předvánoční shon a přišli pozdravit svoje sousedy.