<< Zpět do přehledu<< Zpět do přehledu

Limonádový Joe – premiéra – 13.4.2024

Divadelní spolek Sklerotik z Křenov uvedl v sobotu 13. 4. 2024 známý český western Limonádový Joe. V prkna, která znamenají svět se proměnila zasedací místnost Obecního úřadu v Křenovech. Po půl roce zkoušení a pilné práce spatřilo křenovské divadlo světlo světa. 
Důvod snažení několika nadšenců byl prostý – udělat radost sobě, svým kamarádům, přátelům a známým. Během zkoušek vytvořili herci skvělý tým, partu, která dokázala táhnout za jeden provaz. A na výsledku to bylo znát.
První představení ve formě generální zkoušky začalo brzy odpoledne. Křenovské ochotníky přišla podpořit řada místních občanů, ale i kamarádi se sousedních vesnic. Večerní premiéra pak přilákala další divadelní příznivce, někteří byli i dvakrát. Hned v úvodu představení se diváci přenesli do prostředí divokého západu, do Trigger whisky saloonu, kde teče kořalka proudem, potkáte zde ty nejdrsnější muže se svými kolty, které jsou zavěšeny proklatě nízko. Najdete zde také společnost krásných žen, jejichž hudební a taneční produkce má vždy vysokou úroveň. Hlavní hrdina Limonádový Joe, zástupce společnosti Kolalok a syn je propagátorem boje proti alkoholismu a má podporu místního spolku Arizonská obroda. Dojde zde také k setkání a identifikaci sourozenců, to vše pomocí kakaové skvrny velikosti mexického dolaru. Vtipná choreografie a známé filmové písně vhodně vyplňovaly celé představení s dobrým koncem. Nakonec se všichni shodli na tom, že padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina.
Ovace nebraly konce a velký potlesk zněl dlouho sálem. V příloze naleznete fotky – autor Pepík Váchal.
Pro fotogalerii Karla Waldhanse klikněte zde.