<< Zpět do přehledu<< Zpět do přehledu

Křenovská pětimíle – Běh pro Elišku – 11.5.2024

V sobotu odpoledne začal na travnatém hřišti v Křenovech doslova sportovně kulturní maraton. Hlavními aktéry byli běžci, kteří si přijeli zasportovat a zároveň podpořit dobrou věc. Smyslem celé akce bylo získat finanční prostředky na léčbu malé Elišky. Již od narození ji neposlouchají nožičky a tak se pohybuje na čtyřkolce, odrážedle nebo po čtyřech. Ona ani její rodina se nechtějí s tímto osudem smířit a bojují. Eliška cvičí, rehabilituje, posiluje nožičky a snaží se překonat nepřízeň osudu v rehabilitačním centru Hájek. Všichni běžci jsou nádherní, nejlepším z mužů byl Marek Dietel a z žen pak Lucie Krafčik. V průběhu odpoledne proběhly i dětské běžecké závody, kterých se zúčastnilo na 40 závodníků.
Bohatý doprovodný program byl lákadlem pro všechny zúčastněné a krásné počasí k tomu ještě vybízelo. Hudební produkce skupiny Olympic revival, skákací hrady, kolotoč, bohatá tombola, projížďka kočárem taženým koňmi, okružní jízda veteránem po Křenovech s holýšovskými hasiči, ukázka zásahu a vyprošťování osoby z vraku auta, malování na obličej, pletení barevných copánků kanikalon a skvělé občerstvení, to vše bylo na programu Křenovské pětimíle. Nechyběl oblíbený křenovský trdelník, domácí uzené maso přímo z udírny, sladkosti a další dobroty ze stánku s občerstvením.
Zúčastnění měli možnost na podporu Elišky a její léčby zakoupit hrníček nebo podtácky s logem akce. V rámci odpoledne také proběhla dražba dortu.
Závěrem velké poděkování všem sponzorům, běžcům, lidem z občerstvení, přípravné četě, organizátorům akce a prostě všem, kteří přišli a není jim lhostejný osud malé bojovnice.
Fotodokumentaci pro vás připravil Pepík Váchal.
Pro další fotogalerii Karla Waldhanse klikněte zde.