<< Zpět do přehledu

Křenovská pětimíle – 5.5.2018

V sobotu 5. května se už od časných ranních hodin začali ve dvoře obecního úřadu scházet příznivci běhu. Sestava byla rozmanitá od nejmenších dětí po vyzrálé muže a ženy. Jejich společným cílem bylo zdolat pět mil (cca 8,1 km). Po krátkém výběhu do obce ke kapli sv. Václava se skupina běžců ubírala vzhůru do lesa. Po náročném výstupu následoval rovinatý úsek nádherným lesním porostem. Na otočce před obcí Chotiměř na běžce čekalo občerstvení, které zajišťoval místní sbor dobrovolných hasičů. Zde byl také připraven sběrný vůz pro případné odpadlíky. Seběh do cíle pak byl lahůdkou pro všechny.
Souběžně s hlavním závodem probíhaly v prostorách křenovské návsi také dětské závody. Dětem bylo přiděleno číslo a výběh s výstřelem startovní pistole byl pro malé závodníky velkým zážitkem a inspirací pro další zlepšování a získávání radosti z běhání a pohybu vůbec. Děti měly možnost se před závody protáhnout při běžecké rozcvičce a na skákacím hradu získat energii pohybu.

Po doběhu byli všichni odměněni medailemi, děti perníkovými a dospělí pak originálními medailemi s motivem křenu a běžce. Tři nejlepší v kategoriích muži a ženy pak získali věcné ceny. Speicální ocenění pak obdržel pan Pepík Pátý a byl slavnostně pasován na patrona závodu. Nechybělo ani občerstvení po doběhu, těstovinový salát, ovoce a cereální sušenky – prostě hodnotné doplnění vydané energie. Pořadatelé nezapomněli ani na fanoušky a tak se pekly klobásy a točilo se pivo. Akce se zúčatnilo 27 dospělých běžců a 17 běžců z řad dětí. Často se do závodu přihlašovaly i celé rodiny, které mají běhání v krvi.

Velké poděkování patří všem, kteří se na akci podíleli, realizačnímu týmu, děvčatům ve stánku s občerstvením, fotografům na trati (autor fotogalerie Pepa Váchal) a hlavně všem běžcům, kteří svojí účatí podpořili Křenovskou pětimíli – ti všichni si sáhli na stupeň nejvyšší a obdrželi pomyslnou zlatou medaili. Další fotomateriál (autor Karel Waldhans) ke shlédnutí zde a (autoři manželé Bendovi) ke shlédnutí zde.

Výsledky můžu:

Pořadí JměnoČas
1.Tomáš Peteřík33:10
2.Ondřej Svítil34:12
3.Miroslav Benda34:57

Výsledky žen:

PořadíJménoČas
1.Jana Hinterholzingerová34:59
2.Diana Peteříková42:49
3.Lucie Prokešová45:03