<< Zpět do přehledu

II. vánoční trhy ve Štichově – 21.12.2019

Poslední sobotu před vánoci strávily křenovské děti na Foistově statku ve Štichově, kam byly pozvány spolu se zpěvačkou Míšou Horníkovou. Jejich společné vystoupení bylo součástí programu II. vánočních trhů. Zde byl ve 13 hodin program zahájen křtem hříbat. O hudební vystoupení se pak postarala mladá nadějná zpěvačka Míša a dětský pěvecký sbor Bambini di Křenovy. Pěvecké nadání pak ukázaly i místní děti po zdařilém vystoupení v doprovodu kytary. Zlatým hřebem programu pak byl živý betlém v chlévě vytvořený štichovskými.

Po celý den měli přítomní možnost vyzkoušet si práci na hrnčířském kruhu, zakoupit originální keramiku, šperky, ale i kapry a pstruhy z Českého lesa. K vidění byly i ukázky kovářské práce a regionální výrobci prezentovali další svoje produkty – med, kozí sýry, koláčky a uzené produkty.

Velmi příjemné prostředí provoněné svařákem a jehličím přilákalo spoustu lidí, kteří svojí účastí podpořili léčbu Elišky Pejsarové (s bypaxicko – ischemickou encefalopatií, stručně řečeno nemůžu chodit, protože mi neposlouchají nožičky a neunesou mě).