<< Zpět do přehledu

Historie – vstup žen do sboru

Okrskových cvičení se v posledních letech často zúčastňujeme dvěma družstvy mužů a jejich výsledky bývají dobré. Někdy vedly i k postupu do okresního kola. V roce 1966 jsme se zúčastnili okresního kola v Březí, v roce 1974 v Bukovci, v roce 1980 v Újezdě, v roce 1984 ve Kdyni a poté na hřišti v Luženicích a na stadionu v Domažlicích.

Naši členové se zúčastnili 41 větších i menších požárů doma i v celém okolí. Odpracovali jsme tisíce hodin při zlepšování obecní vybavenosti. Velkou měrou jsme se podíleli na výstavbě požární nádrže, klubovny mláděže, prodejny potravin a nové hasičské zbrojnice. Organizujeme různé kulturní akce, mezi které patřily zejména zájezdy, taneční zábavy, plesy, oslavy MDŽ, přednášky, jezdecké závody, utkání v kopané, ve stolním tenise a v poslední době opět i rybářské závody. Dnes má naše organizace 62 členů, z toho 18 žen a 44 mužů.

Křenovský sbor hasičů omladily dívky 

Příchod osmi děvčat je druhou vlnou vstupu žen mezi hasiče v historii sboru. Poprvé vstoupilo najednou mezi hasiče více žen v roce 1963.

Nové družstvo žen tvoří: Jana Dlouhá, Danuše Hřibová, Lenka Volkmannová, Soňa Höslová, Martina Tělněnková, Lenka Bufková, Jana Petrásková, Michaela Váchalová.

SDH Křenovy - ženské družstvo
První vystoupení děvčat na okrskové soutěži ve Vránově