<< Zpět do přehledu

Historie – velký rozvoj sboru v 70. letech

Od roku 1978 každoročně organizuje sbor ve spolupráci s ostatními složkami NF oslavu MDŽ. V roce 1979 přichází další vlna nových mladých členů. Členská základna se zvyšuje na 61 členů. Poprvé se zúčastňujeme okrskového cvičení 2 družstvy mužů a v dalších letech je to už skoro pravidlem. Tento rok také organizujeme velké námětové cvičení na polosklizňovou linku JZD za účelem přezkoušení veškeré požární techniky a výzbroje. Bylo zjištěno, že do této střední části obce při státní silnici nemáme dostatek dopravního vedení. Ještě téhož roku jsme si zásluhou MNV vyzvedli v Krajské výzbrojně 3 silonové hadice B a 4 hadice C.

Také v roce 1980 se zvyšuje počet členů na 64. Vítězstvím na okrskovém cvičení v Bukovci postupuje naše družstvo do okresního kola, které se konalo v Újezdě. Tam si vybojovalo čestné 8. místo. V historii naší jednotky to byl již 3. start na okrskové soutěži. Poprvé to bylo v roce 1966 v Březí a roce 1974 v Bukovci. V tomto roce se rovněž zúčastňujeme okresní soutěže dorosteneckých družstev a vítězíme v kategorii pětičlenných hlídek. 

Za vzornou reprezentaci místní Jednoty a NV dostáváme nové cvičné obleky a přilby pro jedno požární družstvo. Družstvo mužů se také zúčastňuje oslavy 100 let SPO ve Staňkově. V dalším roce 1981 se opět zúčastňujeme oslavy 60. výročí v Horní Kamenici. Zhotovujeme si vlastní překážky pro soutěž ve štafetě. Velitel Josef Herian zhotovil plány pro výstavbu nové požární zbrojnice pro zařazení do akce Zv roce 1983-1984. Organizujeme v pořadí již 9. zájezd, tentokrát na Jižní Moravu. 
Měli jsme patronát nad jezdeckými závody o Václavské pouti a dotovali jsme jeden závod věcnými cenami v hodnotě 360Kč.

V akci jsme zahájili rekonstrukci pohostinství, na které již řadu let čekáme, protože nemáme kde pořádat schůze, zábavy, plesy a ostatní oslavy.

V roce 1983 má naše organizace 66 členů, z toho 54 mužů a 12 žen. Plná třetina obyvatel žijících v obci je tedy členy naší jednotky.

Funkce v SDHJméno Příjmení
předsedaKarel Schejbal
místopředsedaJosef Raděj
jednatelVáclav Marian
politicko-výchovný referentJiří Koller
referent prevenceMiroslav Šnirc
hospodářJaroslav Wuchterle
organizační referentJosef Hösl
materiálně-technický referentVáclav Vostracký
referent COVáclav Pejsar
referent mládeže JosefVáchal
velitel držstvaFrantišek Koriťák
strojníciJosefVáchal
 Václav Herian
revizořiJanKrál
 František Petrásek
 Josef Hösl