<< Zpět do přehledu

Hasičské závody v Křenovech – 27.5.2018

V neděli 27. května se na travnatém hřišti u řeky konaly hasičské závody – 4. kolo hasičské soutěže O pohár Hořiny. Počasí bylo výborné, přímo svádělo ke skoku do kádě s vodou. Soutěže se zúčastnilo 21 družstev, z toho 7 duržstev žen. Naše družstvo v netradičním složení obsadilo 11. místo s časem 17,45 sec. Organizační zajištění soutěže se povedlo na výbornou, vždyť se do příprav soutěže zapojila velká část místního sboru a občanů. Sekání hřiště, příprava sportovní dráhy, stavění stanů, nákup zboží a cen pro nejlepší, to vše měl organizační výbor soutěže pod palcem a nezištná pomoc všech přispěla k bezproblémovému průběhu soutěže.

Výsledky soutěže – kategorie muži : 1. místo – Horní Metelsko, 2. místo – Štítary A a 3. místo – Srbice

Výsledky soutěže – kategorie ženy : 1. místo – Strýčkovice, 2. místo – Štítary a 3. místo – Srbice

Nutno zmínit speciální ocenění pro nejlepšího košaře. Stal se jím Patrik Kraj s přezdívkou Pidihajzlík z družstva Štítary B, který za svůj exceletní výkon obdržel proutěný košíček od místního kutila a fotografa Pepy Váchala.

Po skončení soutěže se jednotlivá hasičská družstva rozjela do svých domovů a zůstali pouze místní hasiči. Ti pak začali s úklidovými pracemi, které se protáhly až do večerních hodin.
Všichni byli hodně unavení, ale nesmírně šťastní, že se hasičský víkend v Křenovech vydařil. Pro další foto klikněte zde (autor Olda Hřib).

Sestava týmu:

strojníkMartin Hösl
narážečRoman Bufka
košařMartin Hösl ml.
zametákVašek Marian
rozdělovačKája Höpfl
levé brkoOlda Hřib
pravé brkoHonza Hřib