<< Zpět do přehledu

Dětský den ve školním statku – 2.6.2019

Křenovské ženy pořádaly v neděli 2. 6. 2019 netradiční dětský den. Skupina dětí a dospělých se vypravila vlakem do Horšovského Týna a odtud pěšky na Školní statek v Horšově. Zde již čekala průvodkyně a mistrová odborného výciviku učňů v jedné osobě pí. Naďa Prchalová. Ta vyzvala děti k prohlídce hospodářského dvora. A k vidění toho bylo opravdu hodně, slepice, kachny, kravičky a telátka, kozy, ovce, králíci, krůty a prasnice Boženka. Ta už letos hospodářům nadělila 21 živých prasátek, které se mají k světu a je o ně stejně jako o ostatní produkty hospodářského dvora velký zájem. Výroba měkkého přírodního sýra s různými příchutěmi, prodej čerstvého mléka a tvarohu jsou veřejností velice žádané.

Děti měly možnost ochuntat čerstvě nadojené mléko a není divu, že po degustaci všem zůstaly na obličeji bílé fousy. Kvalitní mléko s vysokým obsahem tuku zaujalo i přítomné dospěláky. Po občerstvení přišlo na řadu příjemné zchlazení vodou v rámci doplňování pití pro telátko Emu. Příjemně strávený čas ve společnosti paní Nadi utekl velice rychle. Děti byly nadšené a jejich zvídavost nebrala konce. Po opuštění statku se skupina ubírala zpět do Horšovského Týna. Zde si děti dopřály zmrzlinu, vždyť počasí bylo téměř letní.

Večer se pak všichni vrátili do svých domovů, horkem mírně unaveni, ale spokojeni po krásně stráveném nedělním odpoledni. Křenovští děkují všem pracovníkům hospodářského dvora za jejich záslužnou a náročnou práci a přejí hodně úspěchů v dalším snažení.