<< Zpět do přehledu<< Zpět do přehledu

Anketa dobrovolní hasiči roku – 16.11.2023

Slavnostní vyhlášení Ankety dobrovolní hasiči roku 2023 se konalo 16. listopadu v Brně. Toto ocenění převzalo 23 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky. Prestižní skleněnou helmu si z brněnského Bobycentra odneslo deset oceněných s největším počtem hlasů. Finalisté si zasloužená ocenění převzali z rukou představitelů profesionálních i dobrovolných hasičů, partnerů Ankety a dalších čestných hostů, v jejichž čele byl patron Ankety Ondřej Vetchý. V roli moderátora hasiče přivítal Petr Rychlý a vše probíhalo za přítomnosti kamer České televize. Hlavní momenty udílení ocenění odvysílá ČT2 už 2. prosince.
Náš sbor se v těžké konkurenci v oblasti jih-jihozápad umístil na krásném čtvrtém místě. Svojí činností jsme natolik zaujali odbornou porotu, že nás vybrala do užšího finále, kde už o konečném pořadí rozhodovaly pouze odeslané hlasy prostřednictvím SMS nebo aplikace. Porota zejména ocenila naši práci v oblasti kultury, uctívání tradic a přenášení hasičského povědomí na další nastupující generace.
Děkujeme všem, kteří nás v hlasování podpořili. Děkujeme za každý jeden hlas, protože obec naší velikosti musí spoléhat na přízeň kamarádů převážně z řad hasičů. Všem oceněným srdečně blahopřejeme!
Pro vyhlašovací listinu klikněte zde.