Křenovská pětimíle – Běh pro Elišku – květen 2020

Běh pro Elišku
mapa není k dispozici

Datum / čas:
1. 5. 2020 - 31. 5. 2020
0:00

Místo konání:
Křenovy 29

Kategorie:


Organizátoři místo závodů pořádají fiktivní charitativní běh

Běžecký seriál Běžeckého poháru Mikroregionu Radbuza místo závodů, které musel zrušit kvůli koronaviru, pořádá fiktivní charitativní běh. Uskuteční se v průběhu května v Křenovech a podpoří léčbu Elišky Pejsarové, (s bypaxicko – ischemickou encefalopatií, stručně řečeno nemůže chodit, protože jí neposlouchají nožičky). Příběh Elišky naleznete zde Ahoj-jmenuji-se-Eliška
Fiktivní běh se koná na trase dlouhé 5 mil, tedy 8,1 km. Každý účastník ho po předchozí registraci na emailu může absolvovat individuálně v průběhu května. Startovné je dobrovolné (č. transparentního účtu: 5813690339/0800) a vybraná částka půjde na dobrou věc. Akce se mohou zúčastnit i neběžci, kteří chtějí podpořit Elišku a její náročnou rehabilitační léčbu.

Do charitativního běhu je možné se registrovat již nyní viz. Propozice Křenovská pětimíle_fiktivní závod

Seriál Běžeckého poháru Mikroregionu Radbuza se skládá z devíti závodů, kde jsou vypsané tratě dlouhé od pěti do dvanácti kilometrů. Jeho plánovaný průběh ale museli pořadatelé v zájmu zpomalení šíření koronaviru pozměnit. Zatím se to dotklo závodů v Chotěšově, které měly být 25. dubna a jsou zrušeny a závodů v Holýšově (Běh Kozí stezkou), které již mají náhradní termín. Pořadatelé závodů Křenovská pětimíle se rozhodli pro variantu fiktivního závodu s věnováním výtěžku na charitativní účely.