Obecní úřad Křenovy
Křenovy 29
345 61 Staňkov
Česká republika

Kalendář

<< leden 2020 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Úřední hodiny

Středa16:30 - 19:00

Rychlý kontakt

Telefon:+420 778 110 948
E-mail:obec@krenovy.cz

Rychlý odkaz
Metodický list při mimořádných událostech a krizových situacích
Územní plán obce - text
Územní plán obce - výkresy
Úplné znění ÚP Křenovy - Změna č.1
ÚP Křenovy - Změna č.1

Termíny svozu odpadu

leden7., 14., 21., 28.

únor4., 11., 18., 25. 

březen    3., 10., 17., 24., 31. 


Detail [»]
-

Jsme členi sdružení:
Svazek Domažlicko

Detail [»]
-

Oslava 80 let výročí založení sboru - 25. 5. 2013

Detail [»]

Sobota 25. května 2013 znamenala pro náš sbor velkou událost. Všechno začalo slavnostním průvodem obcí ve 12.30 hodin za doprovodu Hájenky. Vyšlo se od rybníka a průvod uváděli veteráni z Holýšova, kteří přijeli se svým krasavcem - veteránským vozem, za nimi pak pokračovali vlajkonoši a čestná stráž s věncem. Dále pochodovaly jednotlivé hasičské sbory a další účastníci oslav. Průvod se zastavil až v parčíku u kaple sv. Václava, kde byl u pomníku padlých položen věnec a dechová kapela Hájenka zahrála státní hymnu. Krátce zde pohovóřil jednatel sboru pan Václav Marian.
Poté se průvod ubíral dále obcí až na hřiště u řeky. Tady už bylo připraveno kvalitní občerstvení - jídlo a pití a šikovná a ochotná děvčata z místního sboru SDH. Vedle stánku s občerstvením byl umístěn stan s výstavkou SDH, fotografie ze sportovních i kulturních akcí. Zde také byla možnost zakoupit hasičský kalendář 2014, pamětní půllitr, pohlednice obce nebo turistický suvenýr. Největší zájem samozřejmě vzbudil hasičský kalendář 2014, který nafotily hasičky pod uměleckým vedením Václava Mariana alias Mariho. Fotky s hasičskou tématikou jsou nafoceny nejen v místní hasičárně, ale i v Horšovském Týně, kde nám ochotní dobrovolní hasiči z tamního SDH poskytli jejich techniku. Pamětní půlltry vzbudily pozornost hlavně u milovníků zlatého moku, kteří po zakoupení ihned vyzkoušeli jeho funkčnost a nechali si natočit pivo do skla.
Po nastoupení jednotek a slavnostním proslovu starosty sboru se začala udělovat vyznamenání, někteří byli velmi příjemně překvapeni, nejvíce pak náš doktor Jan Houdek, který to opravdu nečekal. Dalším bodem programu byly hasičské závody. Začalo se se štafetami a plynule se přešlo na požární útoky. Naše družstva Křenovy I a Křenovy II obsadila první a druhé místo a předvedla opravdu výborné sportovní výkony. Soutěže se také zúčastnili hosté a naši přátelé z SDH Tymákov. Přijeli si to zkusit mimo soutěž a zavítat do jiného kraje a možná se něco přiučit. V konkurenci se určitě neztratili a během akce se dobře bavili.
Odpolední program byl opravdu rozmanitý - projížďku hasičským historickým vozem doplnila svým vystoupením šermířská skupina Západní horda z Blížejova. Ukázky zbraní a mučení zaujaly hlavně místní děti. Vpodvečer vystoupil fakír Otakar Matěk z Horšovského Týna. Ohnivé efekty, procházky po skle a hřebíkové lůžko sklízeli obrovský úspěch. Doslova zlatým hřebem večera bylo zatlučení hřebíku do hlavy. Dále už se naštěstí nezašlo. Po fakírovi přišel na řadu obrovský ohňostroj - nádherné proudy svítících efektů se rychle za sebou střídaly - lepší než na Silvestra. Dechovou hudbu Hájenka vystřídal Olympic revival a s touto skupinou skončila i velmi zdařilá oslava místního SDH. To je jasná zpráva.
Na závěr velké poděkování - všem, kteří pomohli, holky z občerstvení, kluci, co stavěli stan, obecní sekáči a hrabači, všem, kteří se podíleli na přípravě závodů a na organizaci oslav. A nejvíce pak Stefanu Zmarslymu, který se staral o průběh oslav a organizaci akce. Děkujeme a zase někdy příště.