Obecní úřad Křenovy
Křenovy 29
345 61 Staňkov
Česká republika

Kalendář

<< leden 2020 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Úřední hodiny

Středa16:30 - 19:00

Rychlý kontakt

Telefon:+420 778 110 948
E-mail:obec@krenovy.cz

Rychlý odkaz
Metodický list při mimořádných událostech a krizových situacích
Územní plán obce - text
Územní plán obce - výkresy
Úplné znění ÚP Křenovy - Změna č.1
ÚP Křenovy - Změna č.1

Termíny svozu odpadu

leden7., 14., 21., 28.

únor4., 11., 18., 25. 

březen    3., 10., 17., 24., 31. 


Detail [»]
-

Jsme členi sdružení:
Svazek Domažlicko

Detail [»]
-

Na hradě je ženská - derniéra - 7. 12. 2013

Divadelní spolek Sklerotik z Křenov uvedl v sobotu 7. 12. 2013 divadelní komedii se zpěvy Na hradě je ženská. V prkna, která znamenají svět se proměnila zasedací místnost Obecního úřadu v Křenovech. 
Ono se řekne hrát divadlo, ale hodině a půl zdařilého představení předchází dřina, práce a odříkání. Proto se každý podvečer v neděli scházela parta herců a hereček, aby společně secvičili představení. Přestože se jednalo o opakování nebyla to mnohdy práce snadná. Těžkou úlohu v partě měl i nováček souboru Láďa Bufka, který ztvárnil hned hlavní roli krále Karla IV. S pomocí nápovědy Ali Marianové však vše s přehledem zvádnul a získal si tak popularitu mezi diváky a místními ochotníky. Další herce není třeba představovat - tak snad jen pro pořádek.
Na úvod vystoupila děvčata Monika a Eliška, svým zpěvem a verši pak uváděla jednotlivé divadelní akty. Vlasta Nová v roli paní Ofky a koktavá Anna alias Jiřka Palečková sehrály svůj part opravdu skvěle. Vlasta se projevila jako rozený pedagog a výchovný pracovník, to když se snažila převychovat Jiřku. Ta si svoji roli vzala natolik k srdci, že v koktání pokračovala i po skončení divadla a někteří přítomní zapochybovali, zda se skutečně nejedná o vrozenou vadu řeči. 
Martin Hösl a Alena Krištofová vytvořili krásný pár panošů Peška a Aleny. Jejich zpěv zakončený společně zatančenou mazurkou byl odměněn bouřlivým potleskem. Seriózní pan arcibiskup Arnošt s Pardubic alias Vašek Marian zvládl roli důstojného pána s velkým nadhledem. Dopustil se sice prvního podvodu v jeho životě, ale to vše vrámci role, takže svědomí má čisté.
Vévoda milánský alias Péťa Bozděch zlomil srdce hned několika přítomným ženám a získal si diváky šarmem sobě vlasním. Franta Volkmann v roli pana purkrabího neustále hledal ženskou a nutno vyzdvihnout zvláště jeho výkon ve scéně při ochutnávání vína. Zde působil opravdu věrohodně a rozesmál celý sál. Eliška (Lenka Volkmannová) a Karel (Láďa Bufka) dostaly přítomné dámy společným duetem - zamilovanou písní. Oko ani jedné z nich nezůstalo suché. Celou scénu pak zjemnilo vystoupení selky alias Soni Höslové s děvčaty, to když vezly na hrad proviant, aby posádka nepomřela hlady.
Po představení se strhl velký ohlušující potlesk a všichni členové divadelné spolku si ho náležitě užívali. I když bylo na jevišti horko, pocity byly smíšené - slzy radosti a štěstí střídal smích a husí kůže. Všichni diváci a herci měli něco společného - zůstalo v nich trochu něčeho lidského, co lze jen těžko popsat slovy. I roztomilé nedokonalosti měly podíl na úspěchu a působily velmi přirozeně.
Oslavám Křenováci rozumí, proto po představení následovala "Back-Stage-Party", která se protáhla až do ranních hodin.
Po tomto úspěšném představení se můžeme těšit na další veselé hry a role křenovského ochotnického spolku.