Obecní úřad Křenovy
Křenovy 29
345 61 Staňkov
Česká republika

Kalendář

<< leden 2020 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Úřední hodiny

Středa16:30 - 19:00

Rychlý kontakt

Telefon:+420 778 110 948
E-mail:obec@krenovy.cz

Rychlý odkaz
Metodický list při mimořádných událostech a krizových situacích
Územní plán obce - text
Územní plán obce - výkresy
Úplné znění ÚP Křenovy - Změna č.1
ÚP Křenovy - Změna č.1

Termíny svozu odpadu

leden7., 14., 21., 28.

únor4., 11., 18., 25. 

březen    3., 10., 17., 24., 31. 


Detail [»]
-

Jsme členi sdružení:
Svazek Domažlicko

Detail [»]
-

Na hradě je ženská - premiéra - 2. 2. 2013

Divadelní spolek Sklerotik z Křenov uvedl v sobotu 2. 2. 2013 divadelní komedii se zpěvy Na hradě je ženská. V prkna, která znamenají svět se proměnila zasedací místnost Obecního úřadu v Křenovech. Po zhruba třech měsících zkoušení a pilné práce spatřilo křenovské divadlo světlo světa. 
Důvod snažení několika nadšenců byl prostý - udělat radost sobě, svým kamarádům, přátelům a známým. Během zkoušek vytvořili herci skvělý tým, partu, která dokázala táhnout za jeden provaz. A na výsledku to bylo znát. 
Na úvod vystoupila děvčata Monika a Eliška, svým zpěvem a verši pak uváděla jednotlivé divadelní akty. Vlasta Nová v roli paní Ofky a koktavá Anna alias Jiřka Palečková sehrály svůj part opravdu skvěle. Vlasta se projevila jako rozený pedagog a výchovný pracovník, to když se snažila převychovat Jiřku. Ta si svoji roli vzala natolik k srdci, že v koktání pokračovala i po skončení divadla a někteří přítomní zapochybovali, zda se skutečně nejedná o vrozenou vadu řeči.
Martin Hösl a Alena Krištofová vytvořili krásný pár panošů Peška a Aleny. Jejich zpěv zakončený společně zatančenou mazurkou byl odměněn bouřlivým potleskem. Seriózní pan arcibiskup Arnošt s Pardubic alias Vašek Marian zvládl roli důstojného pána s velkým nadhledem. Dopustil se sice prvního podvodu v jeho životě, ale to vše vrámci role, takže svědomí má čisté.
Vévoda milánský alias Péťa Bozděch zlomil srdce hned několika přítomným ženám a získal si diváky šarmem sobě vlasním. Po skončení představení rozdával autogramy na vytištěné fotografie. Franta Volkmann v roli pana purkrabího neustále hledal ženskou a nutno vyzdvihnout zvláště jeho výkon ve scéně při ochutnávání vína. Zde působil opravdu věrohodně a rozesmál celý sál. Eliška (Lenka Volkmannová) a Karel (Lumír Čermák) dostaly přítomné dámy společným duetem - zamilovanou písní. Oko ani jedné z nich nezůstalo suché. Celou scénu pak zjemnilo vystoupení selky alias Soni Höslové s děvčaty, to když vezly na hrad proviant, aby posádka nepomřela hlady.
Po představení se strhl velký ohlušující potlesk. Všichni členové divadelné spolku byli obdarováni a děvčata z Praktiku věnovala představitelce hlavní role Lence Volkmannové nádhernou květinu. Následovalo poděkování všem aktérům a lidem, kteří pomáhali s přípravami představení - hlavně pak všem neviditelným kamarádům - důležité nápovědě Aleně Marianové, oponářce Janě Radové, Vencovi Medymu Krištofovi, který se postaral o hudbu, uvaděčům a děvčatům u občerstvení. Ve veĺkém množství vyjmenovaných se bohužel ztratil důležitý člověk  náš kameraman Michal Karas. Děkujeme tedy i Michalovi a těšíme se až bude zpracováno DVD se záběry z našeho představení. Poděkování patří také všem dívákům - skvělému křenovskému publiku.
Oslavám Křenováci rozumí, proto po představení následovala "Back-Stage-Party", která se protáhla až do ranních hodin.
Po tomto úspěšném představení se můžeme těšit na další veselé hry a role křenovského ochotnického spolku.