Obecní úřad Křenovy
Křenovy 29
345 61 Staňkov
Česká republika

Kalendář

<< leden 2020 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Úřední hodiny

Středa16:30 - 19:00

Rychlý kontakt

Telefon:+420 778 110 948
E-mail:obec@krenovy.cz

Rychlý odkaz
Metodický list při mimořádných událostech a krizových situacích
Územní plán obce - text
Územní plán obce - výkresy
Úplné znění ÚP Křenovy - Změna č.1
ÚP Křenovy - Změna č.1

Termíny svozu odpadu

leden7., 14., 21., 28.

únor4., 11., 18., 25. 

březen    3., 10., 17., 24., 31. 


Detail [»]
-

Jsme členi sdružení:
Svazek Domažlicko

Detail [»]
-

Mrazík - premiéra - 9.4.2016

Divadelní spolek Sklerotik z Křenov uvedl v sobotu 9. 4. 2016 divadelní pohádku Mrazík. V prkna, která znamenají svět se proměnila zasedací místnost Obecního úřadu v Křenovech. Po zhruba třech měsících zkoušení a pilné práce spatřilo křenovské divadlo světlo světa. 
Důvod snažení několika nadšenců byl prostý - udělat radost sobě, svým kamarádům, přátelům a známým. Během zkoušek vytvořili herci skvělý tým, partu, která dokázala táhnout za jeden provaz. A na výsledku to bylo znát. 
Na úvod vystoupila vypravěčka Vlasta a zvučnou ruštinou začala vyprávět známou pohádku. Po několika větách se zarazila a se slovy Něponimajetě po rusky plynule přešla do češtiny. Část diváků sice rusky reagovala, ale přítomné děti byly na rozpacích. Veršovaný doprovod po zbytek hry byl vkusným doplňkem celého představení a vypravěčka sklidila právem obdiv. Velké množství textu, který si byla schopná zapamatovat vzbudil úspěch i u maturující mládeže. Mluvené slovo pak skvěle doplňovala ruská hudba, kterou během celého představení pouštěl Venca Medy.
Začátek představení byl situován do klasické ruské roubenky. Přísný pohled stařenky Ali budil respekt nejen u stařečka Franty, ale i u diváků. Neustále opakovala, že jiné babky mají taky hloupé dědky, ale ne tolik hloupé a celou scénu pak zakončila úderem vařečkou do stařečkovi hlavy. Ali byla při bití velmi opatrná, vždyť ve skutečnosti jsou s Frantou dobří kamarádi a nemají mezi sebou žádné nevyřízené účty.
Děj se pak rychle přenášel z roubenky do lesa, do Mrazíkova domu, k rozkvelklému pařezu nebo k chaloupce na kuří nožce. Všechny rekvizity byly vyrobeny samotnými herci a bylo jich opravdu hodně. Každý přiložil ruku k dílu, malovaly se kulisy, stavěla se chaloupka, připravoval se rybník s kachnami a dřevění bohatýři. Důležité byly také kostýmy, část jich byla zapůjčema od kamarádů ze Štichova a zbytek pak z půjčovny ve Staňkově. Mrazík alias starosta obce Láďa si kostým nechal zhotovit na zakázku od krejčové Jany. Ta dotáhla vše k samotné dokonalosti. Děda Mráz byl však oděn nejen do kožíšku a beranice. Pod tradičním oděvem byly během představení odhaleny plavky ve stylu rozmarného léta. To sklidilo úspěch zejména u přítomných dam, které byly zastoupeny zejména z řad prodavaček drogerie Teta. Žlutá trička byla k nepřehlédnutí.
Zvláštností celé hry pak bylo ztvárnění zvířecích postav - pejska Ťapku hrál Patrik Hösl. Sexy kočku pak mistrovsky ztvárnila Jiřa. Kohouta zahrál Vašek. Ten se měl za oponou co ohánět. Vždyť kromě toho zahrál také ženicha Sašku a dědečka Hříbečka. A to se něco naběhal při hře na honěnou. Největší ovace sklidil Pěťa, který nastoupil jako žebrák a skončil jako Ježibaba. Chaloupka na kuří nožce se otřásala v základech, ale košťátko si zlomit nedal. Následovalo poděkování všem aktérům a lidem, kteří pomáhali s přípravami představení - hlavně pak všem neviditelným kamarádům - důležité nápovědě Aleně, oponářce Janě a Monice, Vencovi Medymu, který se postaral o hudbu, uvaděčce Ivě a děvčatům u občerstvení. Videozáznam z divadelního představení pak připravuje Michal. Všichni už se těší až se uvidí z divácké perspektivy na prknech, co znamenají svět. Fotogalerii tentokrát připravil Pepík Váchal, přiložených fotek je mnoho, proto jsou umístěny v příloze na několika listech. Takže pozorně prohlížejte, ať o něco nepřijdete, poslední fotku tvoří plakát.
Oslavám Křenováci rozumí, proto po představení následovala "Back-Stage-Party", která se protáhla až do ranních hodin.
Po tomto úspěšném představení se můžeme těšit na další veselé hry a role křenovského ochotnického spolku.