Detail [›]
-

Hasičské závody - veterán liga - Křenovy - 8. 9. 2012

Detail [›]

V soboru 8. září se na travnatém hřišti u řeky konaly hasičské závody - 2. kolo 7. ročníku Chodské veterán ligy. Počasí se povedlo, byl krásný podzimní den. Soutěže se zúčastnilo 11 družstev, z toho 2 duržstva žen a dvě družstva domácích borců - Křenovy A a Křenovy B. Celkové umístění pro naše týmy sice nevyznělo příliš příznivě (Křenovy A - 6.místo, Křenovy B - 8.místo), ale domácí fanoušci svoje týmy podrželi. Organizační zajištění soutěže se povedlo na výbornou, premiéru měla i elektronická časomíra. Při závěrečném vyhodnocení soutěže promluvil starosta obce a všechny pozval do minimuzea vah, kde byla připravena průvodkyně s odborným výkladem. Vítězové byli odměněni poháry, plechovkami piva a křenovskými koláči, které do soutěže věnovala a připravila pí. Marie Bufková.
Výsledky soutěže - kategorie muži : 1. místo - Srbice, 2. místo - Pocínovice a 3. místo - Krchleby
Výsledky soutěže - kategorie ženy : 1. místo - Srbice, 2. místo - Pelechy
Byl odměněn i nejlepší proudař (Zdeněk Procházka ze Srbic) a proudařka (Vendula Urbanová ze Srbic). Srbice měly prostě svůj šťastný den.
Zvláštní odměnu si pak odnesla pí. Šárka Pastyříková z Pelechů a místní pan Václav Marian jako nejstarší účastníci soutěže. Těší nás, že nejstarší oceněný muž je z Křenov a navíc ve svém věku dokázal zdařile zaběhnout levý proud.
Po skončení soutěže se jednotlivá hasičská družstva rozjela do svých domovů a zůstali pouze hasiči z SDH Pocínovice (chválíme!). Ti budou pořádat 22. 9. 2012 již 3. kolo Chodské veterán ligy. Ve sportovním duchu se odvíjel i zbytek odpoledne a večera. Na dvoře obecního úřadu se promítal fotbal, uzavíraly se sázky na výsledky. Myslím, že se všichni dobře bavili a byli spokojeni.
A na závěr velké poděkování všem, kteří se podíleli na přípravách závodů, děvčatům do stánků, moderátorovi Honzovi Maříkovi a všem, kteří přispěli k bezproblémovému průběhu hasičské soutěže.
Pozn.: Složení družstev: